KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12892471
nr 1289 2471
Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Från skärgården". Signerad, daterad ESS-Å 1972. Olja på duk, x4,5cm
Sven-Åke Lindengren (Ess-Å), svensk konstnär född 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 november 2019
kl 19:40:56
17/11 23:50:20
Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)
Läs mer om Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)